Gyvų žuvų transportavimo ir paleidimo įžvalgos - Mailius.LT

Įsigyjant žuvis, Jums reikia laikytis kelių taisyklių prieš suleidžiant jas į tvenkinį. Pirmiausia transportuokite žuvis saugioje taroje. Įprastai tai būna dvigubi (!) polietileno maišai su vandeniu ir deguonimi. Maišus guldykite horizontaliai ant minkšto paviršiaus, taip pasieksite didesnio vandens ir deguonies sąlyčio ploto, žuvis gabenti galėsite ilgiau. Pasistenkite užtikrinti, kad kelionės metu maišai nebūtų pradurti automobilio salono detalių. Maišus pasukti skersai automobilio važiavimo krypčiai, taip sumažinsite perteklinį vandens teliuškavimąsi maišuose ir stresą žuvims.

Atvežus žuvis prie vandens telkinio, reikėtų maišus dvidešimčiai minučių panardinti vandenyje, kad susivienodintų vandens temperatūra. Panardintą maišą stenkitės laikyti pavėsyje. Vandens temperatūra maiše ir kūdroje neturėtų skirtis daugiau nei 2 C.

Patartina, pradūrus maišą, įpilti į jį jūsų vandens telkinio vandens, kad žuvis priprastu prie jo sudėties, Ph. Palaikius keletą minučių papildomai jau galime jas leisti į naujus namus. Pravartu paleidžiamas žuvis pirmiau supilti į atvirą talpą, kurioje būtų paruoštas druskos tirpalas 1g/1l, ypač jei perkate didesnį kiekį karpinių žuvų iš pramoninių tvenkinių. Druskos tirpalas leis pašalinti nuo žuvų gleivinės tokius ektoparazitus kaip dėlės.

Taip galėsite sužiūrėti, kad į tvenkinį atsitiktinai nepakliūtų netyčia įsimaišiusių nepageidaujamų žuvų – ešeriai, kuojos, karosai ir t.t. Venkite žuvis imti plikomis rankomis išleidimo į vandenį metu, žuvies ir žmogaus kūno temperatūros skiriasi apie 30 laipsnių, tai gali sukelti žuvims termošoką, gleivinės pažeidimus. Perkėlimui verčiau naudokite bemazgio tinklo graibštelį arba pirštines. Venkite žuvis guldyti ant žemės, žolės ar kitų sausų paviršių, tai neabejotinai kelia pavojų žuvų sveikatai. Ir nepamirškite, kad žuvys po žiemos yra išnaudojusios daug savo organizmo resursų, pergyveno išgaudymo, krovimo, rūšiavimo procesą, todėl nenuostabu, kad daliai žuvų tai taps išbandymu artimiausiomis savaitėmis prisitaikyti prie naujų sąlygų Jūsų kūdroje.
2020.06.23

Komentarai (0)

Komentarų nėra
Prekė įtrauką į patinkančių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Svetainė naudoja slapukus: sužinoti daugiau