Įsigyjant žuvis, Jums reikia laikytis kelių taisyklių prieš suleidžiant jas į tvenkinį.

KAIP TRANSPORTUOJAMOS ŽUVYS?

Pirmiausia transportuokite žuvis saugioje taroje. Įprastai žuvys pakuojamos į polietileno maišus su vandeniu ir deguonimi. Didelės žuvys (2kg+), didelis kiekis mažų žuvų arba deguonies trūkumui jautrios žuvys (pvz.: upėtakiai, palijos) dažniausiai gali būti transportuojamos tik talpoje, kurioje nuolatos tiekiamas deguonis.

KIEK LAIKO ŽUVYS GALI IŠBŪTI MAIŠUOSE?

ATSIIMANT ŽUVIS ŪKYJE:

Žuvies kiekis maiše 3-5 kg - transportavimo laikas 3-6 val.

Žuvies kiekis maiše 1-3 kg - transportavimo laikas iki 10 val.

ATSIIMANT ŽUVIS IŠ PASKIRTO PRISTATYMO TAŠKO MIESTE:

Žuvies kiekis maiše 1-5 kg - transportavimo laikas 1-3 val.

PATARIMAI KAIP  SAUGIAI ŽUVIS NUVEŽTI IKI VANDENS TELKINIO

Maišus guldykite horizontaliai ant minkšto paviršiaus, taip pasieksite didesnio vandens ir deguonies sąlyčio ploto, žuvis gabenti galėsite ilgiau. Pasistenkite užtikrinti, kad kelionės metu maišai nebūtų pradurti automobilio salono detalių. Maišus pasukti skersai automobilio važiavimo krypčiai, taip sumažinsite perteklinį vandens teliuškavimąsi maišuose ir stresą žuvims.

transportavimas

TEISINGAS ŽUVŲ PALEIDIMAS Į VANDENS TELKINĮ | INSTRUKCIJA

1.Atvežus žuvis prie vandens telkinio, maišus su žuvimi 15-20 min. palaikyti vandenyje, kad susivienodintų vandens temperatūra. Panardintą maišą stenkitės laikyti pavėsyje. Vandens temperatūra maiše ir kūdroje neturėtų skirtis daugiau nei 2 C.

2. Patartina pradūrus maišą, įpilti į jį telkinio vandens, kad žuvis priprastų prie jo sudėties, pH ir  paikyti dar papildomai apie 5 min.

3. Žuvis po truputi leiskite į jų naujus namus. 

Pravartu paleidžiamas žuvis pirmiau supilti į atvirą talpą, kurioje būtų paruoštas druskos tirpalas 1g/1l, ypač jei perkate didesnį kiekį karpinių žuvų iš pramoninių tvenkinių. Druskos tirpalas leis pašalinti nuo žuvų gleivinės tokius ektoparazitus kaip dėlės. Taip galėsite sužiūrėti, kad į tvenkinį atsitiktinai nepakliūtų netyčia įsimaišiusių nepageidaujamų žuvų – ešeriai, kuojos, karosai ir t.t.

KO NEDARYTI PALEIDŽIANT ŽUVIS

1. Venkite tiesioginių saulės spindulių. Jeigu turite galimybę, paleidimo vietą rinkitės pavėsyje arba jį sukurkite parankinėmis priemonėmis.

2. Venkite žuvis imti plikomis rankomis išleidimo į vandenį metu. Kodėl? Žuvies ir žmogaus kūno temperatūros skiriasi apie 30 laipsnių, tai gali sukelti žuvims termošoką, gleivinės pažeidimus. Perkėlimui verčiau naudokite bemazgio tinklo graibštelį arba pirštines.

3. Venkite žuvis guldyti ant žemės, žolės ar kitų sausų paviršių, tai neabejotinai kelia pavojų žuvų sveikatai.

Nepamirškite, kad žuvys pergyveno išgaudymo, krovimo, rūšiavimo procesą, todėl nenuostabu, kad daliai žuvų tai taps išbandymu artimiausiomis savaitėmis prisitaikyti prie naujų sąlygų Jūsų kūdroje.

Komentarai (0)

Komentarų nėra
Prekė įtrauką į patinkančių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Svetainė naudoja slapukus: sužinoti daugiau