• Tik internetu
 • -10,00 €
Augalų rinkinys tvenkiniui iki 15 arų
Augalų rinkinys tvenkiniui iki 15 arų
Augalų rinkinys tvenkiniui iki 15 arų
Augalų rinkinys tvenkiniui iki 15 arų
Augalų rinkinys tvenkiniui iki 15 arų
Augalų rinkinys tvenkiniui iki 15 arų
Augalų rinkinys tvenkiniui iki 15 arų
Augalų rinkinys tvenkiniui iki 15 arų
Augalų rinkinys tvenkiniui iki 15 arų

Augalų rinkinys tvenkiniui iki 15 arų

AUG003
Turime
330,00 € 340,00 € -10,00 €
Su PVM . NEMOKAMAS pristatymas. Pristatymas nuo 2024-04-10

Kad būtų paprasčiau, mes Jums siūlome rinkinį - kuriame jau suderintos vandens augalų rūšys ir kiekis pagal vandens telkinio plotą.

IKI 15 ARŲ VANDENS TELKINIUI RINKINĮ SUDARO:

  • Balinis ajeras - 70 vnt. daigų

  • Geltonžiedis vilkdalgis - 20 vnt. daigų

  • Trilapis puplaiškis - 15vnt. daigų

  • Pelkinis žinginys - 10 vnt. daigų

  • Pelkinė puriena - 10 vnt. daigų

  • Lelija - 6 vnt. daigų

Papildoma informacija

Aprašymas

Sunku įsivaizduoti dekoratyvinį vandens telkinį be augalų. Žinoma apie vietą augalams reikėtų pagalvoti dar prieš kasant tvenkinį, nes būtina sukurti tinkamų vietų jiems augti. Skirtingoms augalų grupėms reikia skirtingų augimo sąlygų. Vandens telkinys atrodys puikiai, jei jame augs tinkamai tarpusavyje suderinti bent 3-4 kategorijų vandens augalai.

Didžiąją dalį vandens dekoratyvinių augalų galima rasti natūraliai augančius gamtoje.

Kodėl svarbu turėti AUGALŲ tvenkinyje ir kokias pagrindines funkcijas jie atlieka?

Augalai vandens telkinius aprūpina deguonimi ir sugeria anglies dioksidą, suriša vandenyje ištirpusias medžiagas, kas lemia lėtesnį kūdros dumblėjimą, sukuria pilnavertį kūdros vaizdą bei yra neatsiejama ekosistemos dalis. Žiediniai vandens augalai taip pat konkuruoja su dumbliais dėl maisto medžiagų – jeigu vandens augalų yra pakankamai, vanduo mažiau linkęs „žydėti“. Kai kurie augalai (pvz. balinis ajeras, geltonžiedis vilkdalgis) akumuliuoja į vandens telkinius patenkančius organinės kilmės teršalus. Augalų sąžalynai svarbūs žuvų nerštui, juose įsikuria ir kita vandens fauna. Vandens augalija silpnina ardomąją bangų veiklą. Augalai gali būti vandens biologinės būklės indikatoriai. Vandens augalai yra svarbus maisto šaltinis žuvims, vandens paukščiams.

Vandens augalus pagal augimo sąlygas galima būtų suskirstyti į keturias kategorijas:

 • pakrančių, kurie auga ant kranto šalia vandens. Sodinimo vieta nuo 0 iki +20 cm;
 • pelkių ir priekrančių, kurie auga nuo 0 iki -50 cm gylyje;
 • giliavandenius, kurie įsišakniję -50-150 cm gylyje, o lapai ir žiedai yra virš vandens;
 • povandeninius ir plaukiojančius.

PAKRANČIŲ AUGALAI

Šie augalai „suminkština" vandens telkinio kranto linijas. Jais užmaskuojami nepageidaujami statūs telkinio šlaitai bei paįvairinamos monotoniškos ilgos kranto linijos. Be to, jie tarsi jungiančioji grandis tarp medžių ir krūmų, reikalinga įdomioms pakrančių kompozicijoms sukurti. 

GILIAVANDENIAI AUGALAI

Šių augalų lapai uždengia vandens paviršių ir sudaro šešėlį. Taip vasarą jie palaiko žemesnę vandens temperatūrą ir didesnį ištirpusio deguonies kiekį vandenyje. Kai deguonies vandenyje yra pakankamai, vanduo nesidrumsčia ir būna skaidrus. Dauguma šių augalų gražiai žydi ir papuošia vandens telkinį.

POVANDENINIAI IR PLAUKIOJANTYS AUGALAI 

Šie augalai valo vandenį, gamina deguonį ir yra maistas žolėdėms žuvims, vandens paukščiams ir kitiems vandens gyvūnams.

VANDENS AUGALŲ RUŠYS:

• Balinis ajeras (Acorus Calamus) 

- dekoratyvus, vaistinis, naudingas tvenkinio augalas. Sodinimas nuo 0 iki -30 cm gylyje. Neagresyvus, plečiasi palyginti lėtai. Ilgainiui suformuoja didelius sąžalynus. Ajerai. Tai daugiametis žolinis augalas, natūraliose augavietėse užauga iki 1 m aukščio, o lysvėje – apie 50-80 cm. Ajeras plinta ir dauginasi šakniastiebiais, per 2-3 metus gerose sąlygose keras sutankėja ir jį galima dalinti. Augalas pražysta liepos pradžioje. Žiedai gelsvai žali, sutelkti į burbuoles. Vienas augalas užaugina 1-2 burbuoles. Žydi apie 10-12 dienų, sėklų nesubrandina. Balinis ajeras geriausiai jaučiasi tvenkinio pakrantėje, kai šaknys vandenyje arba dumble, tačiau prisitaiko įvairiose sąlygose. Jis klesti sunkiame, pavasarį ir rudenį užliejamame priemolyje.

• Geltonžiedis vilkdalgis (Iris Pseudocorus) 

- mūsų krašte išplitęs augalas. Žydi gegužės mėnesį dideliais geltonais žiedais. Užauga iki 100 cm. Sodinamas nuo 0 iki -50 cm gylyje. Suformuoja stambius kupstus. Šis augalas kontaktuoja tiek su oru, tiek su vandeniu, tiek su dirvožemiu. Jis auga ant vandens telkinio krašto,  sodinami norint vizualiai sušvelninti kranto ir vandens liniją.

•Trilapis Puplaiškis (Menyanthes Trifoliata) 

- mūsų krašto augalas. Pasižymi įdomios formos sodriai žalia lapija. Sodinamas nuo 0 iki -15 cm gylyje. Lapai virš vandens suformuoja dailius iki 10-20 cm aukščio sąžalynus. Šis augalas kontaktuoja tiek su oru, tiek su vandeniu, tiek su dirvožemiu. Jis auga ant vandens telkinio krašto,  sodinami norint vizualiai sušvelninti kranto ir vandens liniją.

•Pelkinė puriena (Caltha Palustris) 

- Lietuvoje paplitęs augalas. Balandį žydi geltonai. Užauga iki 40 cm. Augalas sodinamas nuo 0 iki -15 cm gylyje. Žydi balandžio - gegužės mėn. Šis augalas kontaktuoja tiek su oru, tiek su vandeniu, tiek su dirvožemiu. Jis auga ant vandens telkinio krašto,  sodinami norint vizualiai sušvelninti kranto ir vandens liniją.

•Žinginys (Calla Palustris) 

- Žiedai ir lapai panašūs į kalijos. Žydi nuo birželio iki rugpjūčio. Augalas yra apie 20 cm aukščio. Sodinamas nuo 0 iki -20 cm gylyje. Mėgsta minkštą, dumblėtą dugną. Neagresyvus, plinta lėtai, vandens paviršiuje suformuoja gražius sąžalynus. Jais minta vandeniniai kailiniai žvėreliai, šernai. Jų uogų nevalgyti, galima apsinuodyti.

•Vandens lelija (Marliacea Rosea) 

- Vandens lelija (Marliacea Rosea) - bene labiausiai paplitusi rūšis, auganti mūsų krašte. Labai dekoratyvus augalas, tinkamas kiekvienam vandens telkiniui. Žydi šviesiai rausva spalva nuo birželio iki spalio, brandūs žiedai nubąla, žiedo dydis 12-18 cm. Sodinama nuo -40 iki -150 cm gylyje. Mėgsta sunkią molingą dirvą. Yra sukurta labai daug lelijų veislių su įvairių spalvų ir atspalvių žiedais. Sunku įsivaizduoti tvenkinį be šio augalo. Valo vandenį, gamina deguonį.  

Panašios prekės

Klientai, kurie pirko šią prekę taip pat pirko:

Prekė įtrauką į patinkančių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Svetainė naudoja slapukus: sužinoti daugiau