• Tik internetu
Pelkinė puriena (Caltha Palustris)

Pelkinė puriena (Caltha Palustris)

AUG008
Turime
3,49 € / Vienetas
Su PVM . NEMOKAMAS pristatymas. Pristatymas nuo 2024-04-10

Pelkinė puriena (Caltha Palustris) - Žydi balandžio - gegužės mėn.  Sodinami norint vizualiai sušvelninti kranto ir vandens liniją.

IŠANKSTINĖ REZERVACIJA PAVASARIUI.

PRISTATYMAS NUO 2024-04-10

Minimalus šios prekės užsakymo kiekis yra 6

Papildoma informacija

Mato VNT.
Vienetas

Aprašymas

Pelkinė puriena (Caltha Palustris) 

- Lietuvoje paplitęs augalas. Balandį žydi geltonai. Užauga iki 40 cm. Augalas sodinamas nuo 0 iki -15 cm gylyje. Žydi balandžio - gegužės mėn. Šis augalas kontaktuoja tiek su oru, tiek su vandeniu, tiek su dirvožemiu. Jis auga ant vandens telkinio krašto,  sodinami norint vizualiai sušvelninti kranto ir vandens liniją.

Kodėl svarbu turėti AUGALŲ tvenkinyje ir kokias pagrindines funkcijas jie atlieka?

Augalai vandens telkinius aprūpina deguonimi ir sugeria anglies dioksidą, suriša vandenyje ištirpusias medžiagas, kas lemia lėtesnį kūdros dumblėjimą, sukuria pilnavertį kūdros vaizdą bei yra neatsiejama ekosistemos dalis. Žiediniai vandens augalai taip pat konkuruoja su dumbliais dėl maisto medžiagų – jeigu vandens augalų yra pakankamai, vanduo mažiau linkęs „žydėti“. Kai kurie augalai (pvz. balinis ajeras, geltonžiedis vilkdalgis) akumuliuoja į vandens telkinius patenkančius organinės kilmės teršalus. Augalų sąžalynai svarbūs žuvų nerštui, juose įsikuria ir kita vandens fauna. Vandens augalija silpnina ardomąją bangų veiklą. Augalai gali būti vandens biologinės būklės indikatoriai. Vandens augalai yra svarbus maisto šaltinis žuvims, vandens paukščiams.

Vandens augalus pagal augimo sąlygas galima būtų suskirstyti į keturias kategorijas:

  • pakrančių, kurie auga ant kranto šalia vandens. Sodinimo vieta nuo 0 iki +20 cm;
  • pelkių ir priekrančių, kurie auga nuo 0 iki -50 cm gylyje;
  • giliavandenius, kurie įsišakniję -50-150 cm gylyje, o lapai ir žiedai yra virš vandens;
  • povandeninius ir plaukiojančius.

PAKRANČIŲ AUGALAI

Šie augalai „suminkština" vandens telkinio kranto linijas. Jais užmaskuojami nepageidaujami statūs telkinio šlaitai bei paįvairinamos monotoniškos ilgos kranto linijos. Be to, jie tarsi jungiančioji grandis tarp medžių ir krūmų, reikalinga įdomioms pakrančių kompozicijoms sukurti. 

GILIAVANDENIAI AUGALAI

Šių augalų lapai uždengia vandens paviršių ir sudaro šešėlį. Taip vasarą jie palaiko žemesnę vandens temperatūrą ir didesnį ištirpusio deguonies kiekį vandenyje. Kai deguonies vandenyje yra pakankamai, vanduo nesidrumsčia ir būna skaidrus. Dauguma šių augalų gražiai žydi ir papuošia vandens telkinį.

POVANDENINIAI IR PLAUKIOJANTYS AUGALAI 

Šie augalai valo vandenį, gamina deguonį ir yra maistas žolėdėms žuvims, vandens paukščiams ir kitiems vandens gyvūnams.

Panašios prekės

Prekė įtrauką į patinkančių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Svetainė naudoja slapukus: sužinoti daugiau