Kirkiliškių žuvys MB (Anykščių r.)

Kirkiliškių žuvys MB (Anykščių r.)

Upetakiu ferma.jpg mazi upetakiai.jpg

MB „Kirkiliškių žuvys“ vaivorykštinius upėtakius auginti pradėjo 2018 metais. Įmonė pastoviai augina 40-70.000 upėtakių, kurie plaukioja 13-koje baseinų. Upėtakiai auga moliniame pastate, kuriam jau virš 100-to metų.

Lašišinės šeimos žuvys auginamos uždaroje recirkuliacinėje sisteomje(URS), t.y. vanduo sistemoje sukasi ratu pereidamas per kelių rūšių vandens filtrus, ultravioletines lempas, deguonies prisotintojus ir t.t. Beseinuose pastoviai cirkuliuoja apie 100m3 vandens, o į parą sistema pasipildo tik iki 5% bendro vandens kiekio.

Vandens sudėtis ir deguonies prisotinimas sistemoje paruošiamas pagal upėtakių auginimo reikalavimus. Dėl to upėtakiai jaučiasi „patogiai“ ir auga greitai. Vanduo imamas iš 103m gręžinio, vos 8 laipsnių šilumos. Kol jis išvalomas ir paruošiamas upėtakių auginimui, sušyla iki +12 laipsnių, o vasaros metu savaime beseinuose sušyla net dar daugiau. Sparčiausiai upėtakiai auga, kai vandens temperatūra siekia +15 ar +16 laipsnių.

Žuvininkystės ūkis pats inkubuoja ikrus ir išsiritina upėtakius. Inkubacija vyksta apie dvi savaites. Išsiritusius upėtakiukus augina vienoje patalpoje iki vieno gramo, paskui juos paskirsto po keletą baiseinų. Kas mėnesį žuvytes rūšiuoja ir pagal svorį(dydį) perkelia vis į naujus baseinus. Rūšiavimas svarbus, nes didesnės žuvys apvalgo mažesnes. Dėl to žuvys, panašios pagal svorį, perkeliamos į atskirus baseinus, kad augtu tolygiai. Upėtakių auginimui naudoja automatines šėryklas. Auginant žuvis svarbiausia, kad vanduo netūrėtų daug geležies ir amonio, nes amonis pažeidžia mažų žuvyčių žiaunas.

Upėtakių augintojas kiekvieną pavasarį, Veiso aparatų pagalba, inkubuoja/naršina ir lydekų lervutes. Dalį jų įsigyja Anykščių medžiotojų ir žvejų draugijai, kuri įžuvina Rubikių ežerą. 2021m pavasarį išnaršintomis lydekų lervutėmis buvo įžuvintos ir Kauno marios, šiuo įživinimu pasirūpino Kauno žūklės klubas „PLĖŠRŪNAI“. Įžuvinant valstybinius vandens telkinius MB „Kirkiliškių žuvys“ išduoda šiuos dokumentus: Įsakymas dėl veterinarinio patvirtinimo, deklaraciją dėl žuvų ligų, žuvivaisos medžiagos įsigijimą patvirtinantį dokumentą(sąskaitą-faktūrą) bei važtaraštį.

upetakiu%20transportavimas.jpg

Žuvininkystės ūkis stengiasi visada turėti įvairių dydžių upėtakių, nes kai kurie klientai ieško upėtakių mailiaus tvenkiniams įžuvinti, kurie sveria vos kelis gramus, o kiti jau paaugusių 100-200g. sveriančių žuvų, o treti net vieno kilogramo dydžio upėtakių. Upėtakiai auginami baseinuose, juos lengva pagauti ir pasiūlyti klientui ištisus metus. Žuvys, skirtos įžuvinimui, pakuojamos į maišus su deguonimi. Taip supakuotas žuvų mailius gali keliauti iki 3val., priklausomai nuo žuvies dydžio, vandens temperatūros, supakuoto kiekio. Didesnius kiekius ūkis gali pristatyti iki Jūsų vandens telkinio. 

MB „Kirkiliškių žuvys“ auginami upėtakiai neturi sąlyčio su paukščiais, laukiniais gyvūnais, maksimaliai apsaugoti nuo bakterijų, virusų, ligų ar ektoparazitų. Žuvys šeriamos kokybiškais pašarais, todėl jos yra sveikos, stiprios, gražiai įmitusios.

Upėtakių fermai būrio darbuotojų nereikia, nes dauguma procesų – automatizuota. Daugiausiai ūkis turi darbo inkubuojant ikrus ir rūšiuojant žuvis. Per metus ūkis gali užauginti iki 7 tonų upėtakių.

Savo noru “Kirkiliškių žuvys” kartas nuo karto įžuvina Kavarske esantį Šv. Jono šaltinio tvenkinį. Tokia graži iniciatyva, tai bendradarbiavimo su vietos bendruomene pavyzdys ir kitų žuvų augintojams.

Tel. Nr. +370 65767836    (Antanas)

Adresas: Kirkiliškių k. 11, Anykščių r. 

Nuorodą Google Maps žemėlapyje rasite paspaudę čia.

Žuvininkystės ūkio žuvis įžuvinimui, adresą, kontaktinį telefoną bei kitą aktualią informaciją rasite kiekviename, žemiau esančiame, šio ūkio parduodamų žuvų skelbime.

PAVASARINIS ĮŽUVINIMAS BAIGTAS, PREKYBA BUS ANTNAUJINTA RUGSĖJO MĖNESĮ!

Prekė įtrauką į patinkančių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Svetainė naudoja slapukus: sužinoti daugiau