Žemelė ŽUB (Molėtų r.)

Žemelė ŽUB (Molėtų r.)

unguriu ukis.jpg

Vienintelis ungurių auginimo kompleksas Lietuvoje ir didžiausias Baltijos šalyse, kuriame žuvys auginamos moderniose uždarose akvakultūros sistemose. Žemės ūkio bendrovė Žemelė jį įkūrė daugiau nei prieš 7 metus. Ferma įsikūrusi ežerų krašte, Skudutiškio kaime, Molėtų r., Utena - Molėtai pusiaukelėje. Ūkis nuostabios gamtos apsuptyje, vos už dešimties kilometrų - Labanoro regioninis parkas ir geomorfologinis Pakalnių draustinis.

Ferma yra beveik 3000 m2 ploto, joje pastatyti net 56 skirtingos talpos baseinai, kuriose nuolatos cirkuliuoja 1132 m3 vandens. Sistemos pajėgumai leidžia užauginti ir iki 200 tonų žuvies. 

stikliniai%20unguriai.jpg

Žuvų auginimo sistema yra izoliuota nuo aplinkos, unguriai auginami specialiuose baseinuose. Auginimo talpos užpildomos vandeniu, tiekiamu iš nuosavos vandenvietės. Uždaroje recirkuliacinėje sistemoje taip pat veikia tokie įrenginiai, kaip mechaninis bei biologinis filtras. Vandens dezinfekcijai bei žuvų ligų prevencijai naudojamos ultravioletinių spindulių lempos, kad būtų sunaikinamos bakterijos ir virusai. Užtikrinti kokybišką sistemos veikimą bei žuvų auginimą padeda modernios vandens filtravimo, deguonies papildymo ir kitos sistemos. Siekiant tausoti gamtą, įmonė naudoja ne vieną nuotekų apdorojimo įrenginį. Iš gamybinių nuotekų susidaręs dumblas, išvežamas ir saugomas specialiose aikštelėse, kuris vėliau panaudojamas trąšoms.

Pradžioje, stikliniai unguriai, atskridę iš Prancūzijos ar Anglijos perkeliami į talpas, kurios veikia atskiroje recirkuliacinėje sistemoje. Tokiu būdu sumažinama ligų patekimo galimybė į sistemą, kurioje auginami vyresni unguriai. Į pagrindinę auginimo sistemą unguriukai suleidžiami tik po 2-3 mėnesių, pasiekus 5 g svorį. Unguriai sparčiai auga, bet ne vienodai, todėl rūšiavimo įrangos pagalba jie cikliškai rūšiuojami pagal svorį. Po išrūšiavimo unguriams lengva pritaikyti pašaro granulės dydį, šėrimo normą ir taip pasiekti optimaliausią augimo rezultatą. Ištisus metus vandens temperatūrą fermoje siekia plius 22-26 ºC. Vanduo šildomas šilumos siurbliais. Tokioje aukštoje vandens temperatūroje unguriai auga greičiausiai.

Didelis%20ungurys%20izuvinimui.PNG

Unguriai auginami iki realizacijos, tad ūkio asortimente nuolat būna visokio dydžio ungurių mailiaus nuo vos kelių gramų iki net kelių kilogramų sveriančių žuvų. Ungurys - specifinė  žuvis, mat ji vienintelė mūsų krašto žuvis, kuri pati renkasi savo lytį. Lyties pasirinkimas vyksta iki 50g svorio, kurią įtakoja ungurių tankis tame vandens telkinyje, vandens pH ir kiti mokslui dar iki galo nežinomi veiksniai. 

Norintiems įsigyti ungurių vandens telkinių įžuvinimui, rekomenduojame su ūkiu susisiekti iš anksto. Dažniausiai vandens temperatūra ežeruose, užtvankose, tvenkiniuose, prūduose ar kūdrose įžuvinimo metu būna žemesnė nei žuvininkystės ūkyje. Ungurius reikia pripratinti prie tuo laiku gamtoje esančios vandens temperatūros. Dėl to unguriai perkelami į kitus baseinus dviem-trim dienom, kad jie pamažu priprastu prie žemesnės vandens temperatūros. Tik tada unguriai nepatirs termošoko ir puikiai prigys naujuose namuose.

Ungurius žuvininkystės ūkis ne tik augina ar parduoda juos įžuvinimui, bet ir gamina iš jų įvairią produkciją. Įmonė siūlo maistui šviežius bei šaldytus, skrostus ir neskrostus ungurius, taip pat rūkytus ungurius, rūkyto ungurio filė bei rūkytą ungurį drebučiuose. Aukščiausios kokybės produkcija, kurią klientai jau spėjo pamėgti. Dažniausiai Lietuvoje parduodami rūkyti unguriai būna būtent ŽUB Žemelė uždaroje recirkuliacinėje sistemoje užauginti unguriai. 

ŽŪB Žemelė dirba tik 8 žmonės, nes didžioji dalis procesų yra automatizuoti. Darbuotojai papildo automatines šėryklas, analizuoja žuvų elgesį, pašarų suvartojimą, vykdo vandens parametrų kontrolę, ungurių rūšiavimą. Didelę patirtį sukaupę specialistai patars ungurių auginimo klausimais, o įsigytus ungurius paruoš transportavimui. Didesnius kiekius gali pristatyti ir iki kliento vandens telkinio.

Tel. Nr. +370 65767820    (Virgis)

Adresas: Kaštonų g. 15, Skudutiškis, Molėtų r. 

Nuorodą Google Maps žemėlapyje rasite paspaudę čia.

Žuvininkystės ūkio žuvis įžuvinimui, adresą, kontaktinį telefoną bei kitą aktualią informaciją rasite kiekviename, žemiau esančiame, šio ūkio parduodamų žuvų skelbime.

Ungurys, 30-70 g
Pilna informacija 👆
Žuvys ir mailius įžuvinimui

Ungurys, 30-70 g

ZEM02
55,00 € / Kg
Žuvį įsigyti galima tik nuvykus į žuvininkystės ūkio vietą ar susitarus su ūkiu dėl pristatymo.  Susisiekite su ŽUB Žemelė (žuvininkystės ūkis) jau dabar ir pasitikslinkite ar šiuo metu ši žuvis parduodama. Tel. +370 65767820 (Virgis) Tiksli žuvininkystės ūkio adreso nuoroda Google Maps žemėlapyje: https://goo.gl/maps/AYP9mDMGXd3U82z37 Žemiau rasite...
Ungurys, 120-200 g
Pilna informacija 👆
Žuvys ir mailius įžuvinimui

Ungurys, 120-200 g

ZEM01
22,00 € / Kg
Žuvį įsigyti galima tik nuvykus į žuvininkystės ūkio vietą ar susitarus su ūkiu dėl pristatymo.  Susisiekite su ŽUB Žemelė (žuvininkystės ūkis) jau dabar ir pasitikslinkite ar šiuo metu ši žuvis parduodama. Tel. +370 65767820 (Virgis) Tiksli žuvininkystės ūkio adreso nuoroda Google Maps žemėlapyje: https://goo.gl/maps/AYP9mDMGXd3U82z37 Žemiau rasite...
Rodoma 1-2 iš 2 prekės(-ių)
Prekė įtrauką į patinkančių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Svetainė naudoja slapukus: sužinoti daugiau