Kaplių žuvys (Kėdainių r.)

Kaplių žuvys (Kėdainių r.)

kapliu-zuvys-.png

UAB Kaplių žuvys tvenkiniai įrengti 1983-1984 metais, o nuo 2009 m. ūkis perėjo į ekologinę tvenkininę žuvininkystę ir jau daugiau nei 10 metų sėkmingai tiekia kokybišką žuvį ne tik Lietuvos bet ir užsienio rinkai. Žuvų auginimo įmonė vykdo ne tik tvenkininę, bet ir uždarų akvakultūros sistemų žuvininkystę. Žuvininkystės ūkis valdo 237,9 ha vandens plotą, kuriame yra 43 tvenkiniai, o žuvų auginimui naudoja Obelies upės vandenį. Per metus užaugina iki 200 tonų žuvies. Tvenkiniai yra dažnai valomi ir dezinfekuojami, todėl žuvys labai vertinamos tiek žuvies specialistų, tiek maisto gurmanų dėl jos skonio savybių. Ūkyje dirba iki 10 darbuotojų, užtikrinamas malonus ir kokybiškas klientų aptarnavimas, vykdoma tiek mažmeninė tiek didmeninė prekyba, kad ūkio produkcija būtų prieinama kiekvienam.

Bendrovė pagrinde užsiima karpių veisimu ir auginimu, bet turi pasiūlyti ne tik veidrodinių karpių, kurie jau turi gerą vardą, bet ir kitų rūšių žuvies vandens telkinių įžuvinimui. Kokybiškam veisimui labai svarbus karpių reproduktoriai, todėl jie atrenkami dar iš rudens ir perkeliami į žiemojimo tvenkinius. Pavasarį, laikomi jau specialiose saugyklose kol bus pasiruošę nerštui. Karpių apvaisinti ikrai inkubuojami Mcdonald'o aparatuose.

Ikrų inkubacijai įtakos turi vandenyje ištirpęs deguonies kiekis, vandens temperatūra ir apsauga nuo saprolegnijos. Saprolegnija sukelia vandenyje gyvenantys saprolegnijos grybeliai. Paprastai šią ligą vadiname – grybelinė žuvų liga. Grybelis pirmiausia puola negyvus žuvų ikrus, kuriuos reikia kuo greičiau pašalinti, siekiant apsaugoti likusius sveikus ikrus. Sėkmingą naršinimo rezultatą lemia sudarytos reikiamos sąlygos ir atsakingas žuvininkų darbas.

Išsiritusios karpio lervutės paleidžiamos į paauginimo tvenkinius tik tada, kai pasibaigia trynio maišelio rezopcija. Paauginimo tvenkiniai dar prieš karpių naršinimą pradedami ruošti lervučių įžuvinimui, t.y. paduodamas atitinkamas kiekis vandens, kad susidarytu reikalingas vandens telkinio gylis, paruošiama maistinė bazė, tvenkiniuose priveisiant planktoninių gyvūnų(pvz. dafnijų, ciklopų), kuriais lervutės minta. Lervutės daug efektyviau prigyja prie naujo vandens telkinio, jei jame būna pakankamai maisto ir reikiama vandens temperatūra. Karpiukams pasiekus 5-6 g svorį pradedami šerti, nuolat reguliuojamos šėrimo normos, nuolatos stebimas žuvyčių svoris, sveikatos būklė. Kad procesą optimizuoti – naudojamos automatinės šėryklos. Įmonėje pavasarį naršinami ir iki rudenio auginami veidrodiniai karpiai įprastai pasiekia 20-50g. svorį, dvimečių svoris siekia 200-400g, o trimečių 1,5-2,5kg. Bendrovė akcentuoja, jog pašarai daro didelę įtaką busimam „derliui“, todėl renkasi aukštos kokybės pašarus.

Amuru narsinimas, lervute.png
Lydeku narsinimas.png
ersketu_mailius.png

Žuvininkystės ūkis užsiima ne tik karpių naršinimu, bet ir lydekų, starkių, baltųjų amūrų bei šamų.

Kaplių ūkis be minėtų karpių tvenkiniuose augina ir plačiakakčius, karosus, amūrus, lynus, sibirinius eršketus, šamus, lydekas, starkius, ešerius. Kiekvienais metais įmonės žuvininkai stengiasi užauginti daugiau žuvies, net ir tokios įnoringos kaip starkis. Dėl išaugusio įveisimo medžiagos poreikio, didesnė ir įvairesnė žuvų pasiūla ūkiui tampa prioritetu.

Karpiu%20mailius.jpg

Žuvininkystės ūkyje auginamos žuvys bus pradėtos gaudyti ankstyvą pavasarį, kai tik nutirps tvenkinius sukaustęs ledas. Tada prasidės prekyba įžuvinimui skirtomis žuvytėmis. Rudenį žuvys atgaudomos spalio ir lapkričio mėnesiais, tuo metu taip pat galima įsigyti žuvų įžuvinimui. Esant poreikiui ar užsakant didesnį kiekį, ūkis gali pasiūlyti žuvų transportavimo paslaugą iki kliento vandens telkinio.

UAB Kaplių žuvys vykdo ekologijos, aplinkosaugos ir vandens paukščių apsaugos programas.

Tel. Nr. +370 65767791    (Arvydas)

Adresas: Liepų g. 2, Žemieji Kapliai, Kėdainių r.

Nuorodą Google Maps žemėlapyje rasite paspaudę čia.

Žuvininkystės ūkio žuvis įžuvinimui, adresą, kontaktinį telefoną bei kitą aktualią informaciją rasite kiekviename, žemiau esančiame, šio ūkio parduodamų žuvų skelbime.

Prekė įtrauką į patinkančių prekių sąrašą
Prekė įtraukta į palyginimų sąrašą

Svetainė naudoja slapukus: sužinoti daugiau